phone ++ 389 (0) 31437333 facebook mail

Лаптопи

nJoy (НОВО)

Ediam (Silver)

Спецификации

Процесор: Intel® Celeron N4000 (Gemini Lake)

RAM: 4GB DDR4

Вградена меморија: 32GB со можност да се вгради HDD или SSD

Монитор: 14.1" FHD IPS display

Лиценциран Windows 10 Home Edition 64bit

----------------------------

2xUSB2.0,1xUSB3.0,1xUSB TypeC, 1xHDMI,LAN 10/100 802.11bgn + BT 4.0, WebCam, CR, 10.000mAh Li-ion 3.7 V battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 12 990 ден.

За плаќање веднаш: 12 290 ден.

Asus

X541NA-GO400 (Silver )

Спецификации

Процесор: Intel® Celeron N3450

RAM: 4GB DDR3

HDD: 500GB

Монитор: 15.6" HD LED

Графичка карта: Intel® HD Graphics

----------------------------

1xUSB2.0,1xUSB3.0,1xUSB TypeC, 1xHDMI,1xVGA, LAN10/100 802.11bgn + BT 4.0,WCam, CR, 3-cell Li-ion battery

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 15 490 ден.

За плаќање веднаш: 14 690 ден.

Dell

Dell Inspiron 3567 (i7-7500U)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i7-7500U (3.5GHz, 4MB)

RAM: 8GB DDR4

HDD: 256GB SSD

Монитор: 15.6” FHD AntiGlare

Графичка карта: AMD R5 M430 / 2GB

----------------------------

DVD+\RW,10/100LAN, Wireless 802.11ac+ BT 4.1, Dual Band2.4&5GHz,1xHDMI, 1xUSB3.0,2xUSB2.0,3in1CR,WC, 4-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 45 490 ден.

За плаќање веднаш: 43 190 ден.

Dell Inspiron 3567 (i5-7200U)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i5-7200U (3.1GHz, 3MB)

RAM: 8GB DDR4

HDD: 1TB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6” FHD AntiGlare

Графичка карта: AMD R5 M430 / 2GB

----------------------------

DVD+\RW,10/100LAN, Wireless 802.11ac+ BT 4.1, Dual Band2.4&5GHz,1xHDMI, 1xUSB3.0,2xUSB2.0,3in1CR,WC, 4-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 37 990 ден.

За плаќање веднаш: 35 990 ден.

Inspiron 3567 (Black)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-6006U (2.0GHz, 3MB)

RAM: 4GB DDR4

HDD: 1TB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6” HD WLED with TL

Графичка карта: Intel HD 520

----------------------------

DVD+\RW,10/100LAN, Wireless 802.11ac+ BT 4.1, Dual Band2.4&5GHz,1xHDMI, 2xUSB3.0,1xUSB2.0,3in1CR,WC, 4-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 23 890 ден.

За плаќање веднаш: 22 690 ден.

Inspiron 3552 (Black)

Спецификации

Процесор: Intel Quad-Core N3710 (2.56GHz, 2M)

RAM: 4GB DDR3

HDD: 500GB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6” HD WLED

Графичка карта: Intel® HD Graphics

----------------------------

DVD+\-RW, Wcam, Card Reader, Wireless 802.11 b/g/n,BT, 1xUSB3.0, 2xUSB2.0, 1xHDMI, 4-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 18 990 ден.

За плаќање веднаш: 17 990 ден.

Dell Inspiron 3567 (i3-6006U)

Спецификации

Процесор: Intel Core i3-6006U Dual-Core

RAM: 4GB DDR4

HDD: 500GB 5400 RPM HDD

Монитор: 15.6" 1366x768 Anti-Glare Display

Графичка карта: Intel HD Graphics 520

----------------------------

DVD+\-RW, Wcam, Card Reader, Wireless 802.11 b/g/n,BT, 1xUSB3.0, 2xUSB2.0, 1xHDMI, 4-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 25 990 ден.

За плаќање веднаш: 24 990 ден.

Dell Inspiron 5570 (i5-8250U)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i5-8250U

RAM: 4GB DDR4

HDD: 1ТB 5400 RPM

Монитор: 15.6” FHD AntiGlare

Графичка карта: AMD Radeon 530 GDDR5/2GB

----------------------------

DVD+\-RW, 10/100/LAN, 1xHDMI, Wireless 802.11ac + Bluetooth 4.1, Dual Band 2.4&5 GHz, WebCam, 2xUSB3.1, 1xUSB2.0, 3in1 Card Reader, 3-Cell Li-Ion Batt.

Гаранција: 36 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 38 890 ден.

За плаќање веднаш: 36 890 ден.

Hewlett Packard

HP 250 G6 Silver i3

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-6006U

RAM: 4GB DDR3

HDD: 500GB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6" LED FHD Anti-Glare

Графичка карта: Intel HD Graphics 520

----------------------------

DVD+/-RW, WebCam, 3 in 1 CR, 1xHDMI, 1xVGA, 1xUSB2.0, 2xUSB3.0, 802.11 a/b/n/n/ac Wi-Fi + Bluetooth4.2, 10/100/1000 LAN, Li-Ion 4-Cell Battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 12 месеци

DOS Оперативен систем

Цена: 20 490 ден.

За плаќање веднаш: 19 490 ден.

HP 250 G6 (i3-6006U)

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-6006U

RAM: 4GB DDR4

HDD: 1TB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6" LED HD Anti-Glare

Графичка карта: AMD R5 M430/2GB

----------------------------

DVD+/-RW, WebCam, SD CR, 1xHDMI, 1xVGA, 1xUSB2.0,2xUSB3.0, 802.11b/g/n Wi-Fi + Bluetooth, 10/100/1000 LAN, Li-Ion 3-Cell Battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

DOS Оперативен систем

Гратис торба

Цена: 23 790 ден.

За плаќање веднаш: 22 590 ден.

Lenovo

Lenovo Ideapad V310-15ISK

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i5-6200U

RAM: 4GB DDR4

HDD: 1 TB 5400 rpm

Монитор: 15.6-inch HD Anti Glare

Графичка карта: AMD R5 M430 / 2GB

----------------------------

DVD+/-RW, LAN10/100/1000, 802.11ac + Bluetooth 4.2, Dual Band 2.4&5GHZ, Webcam, 1xUSB2.0, 2xUSB3.0, 1xHDMI, CR 3 in 1, Fingerprint Reader, 4-Cell Li-Ion Battery

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Linux Ubuntu Оперативен систем

Цена: 30 790 ден.

За плаќање веднаш: 29 390 ден.

Ideapad 320-15IAP (N3350)

Спецификации

Процесор: Intel® Celeron N3350 (up to 2.4GHz, 2MB)

RAM: 4GB DDR3L

HDD: 500 GB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6" HD AntiGlare

Графичка карта: Intel HD Graphics

----------------------------

DVD±RWSM DL,LAN10/100, 802.11a/b/g/n/ac+BTCombo4.1, 1xUSB3.0, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, Webcam,4-in-1 CR, Audio Jack, 2-cell Li-ion Battery

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

DOS Оперативен систем

Цена: 15 490 ден.

За плаќање веднаш: 14 690 ден.

Ideapad 320 -15IAP RED (N3350)

Спецификации

Процесор: Intel® Celeron N3350 (up to 2.4GHz, 2MB)

RAM: 4GB DDR3L

HDD: 1TB 5400 rpm SATA

Монитор: 15.6" HD AntiGlare

Графичка карта: Intel HD Graphics

----------------------------

DVD±RWSM DL,LAN10/100, 802.11a/b/g/n/ac+BTCombo4.1, 1xUSB3.0, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, Webcam,4-in-1 CR, Audio Jack, 2-cell Li-ion Battery

Гаранција: 24 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

DOS Оперативен систем

Цена: 15 790 ден.

За плаќање веднаш: 14 990 ден.

Acer

ACER Aspire 3
A315-51-37N3

Спецификации

Процесор: Intel® Core™ i3-6006U (2.0GHz, 3MB)

RAM: 4GB DDR4

HDD: 500GB HDD

Монитор: 15.6" HD LED LCD

Графичка карта: Intel® HD Graphics 520

----------------------------

1xHDMI,2xUSB2.0, 1xUSB3.0, 10/100/1000LAN, WebCam, CR, 802.11ac Wi-Fi + Bluetooth, 2-cell Li-Polymer battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 19 990 ден.

За плаќање веднаш: 18 990 ден.

ACER Aspire ES 15
ES1-532G-C5TE (N3160)

Спецификации

Процесор: Intel® Celeron N3160 (up to 2.40GHz, 2M)

RAM: 4GB DDR3L

HDD: 500GB HDD

Монитор: 15.6" HD LED LCD

Графичка карта:

GeForce 920MX/2GB

----------------------------

1xHDMI,2xUSB2.0, 1xUSB3.0, 10/100 LAN, WebCam, CR, 802.11ac Wi-Fi + Bluetooth, 3-cell Li-ion battery

Гаранција: 12 месеци

Гаранција на батерија: 6 месеци

Цена: 16 790 ден.

За плаќање веднаш: 15 950 ден.

Поради зголемена фреквенција на промена на модели во продажба можни се измени и технички грешки во некои модели на лаптопи, нивните спецификации и цени.